Jak sprawdzić czy zakupiony miód manuka jest oryginalny ?

To pytanie bardzo często pada w rozmowach z klientami. Wielu z nich ma wątpliwości czy kupując tak drogi produkt na odległość nie zostanie oszukanych, dlatego postanowiliśmy umieścić ten krótki poradnik.

Dowiesz się z niego jakie zabezpieczenia stosuje producent oryginalnych Miodów Manuka MGO  i na co zwrócić uwagę, aby stwierdzić, że zakupiony miód manuka pochodzi z legalnego źródła.

Oczywiście najlepszym spospobem na uniknięcie rozczarowania jest kupowanie Miodu Manuka u sprawdzonych sprzedawców , najlepiej certyfikowanych ( takim certyfikowanym sprzedawcą jest portal MiodyManuka.eu). Jesli jednak zakupiłeś miód z innego źródła i chciałbyć upewnić się co do jego pochodzenia zapraszamy do zapoznania się z niniejszym poradnikiem.

 • Pierwszym zabezpieczniem na jakie należy zwrócić uwagę jest nadruk z informacją co do numeru partii, terminu przydatności do spożycia
  Numer partii oraz termin przydatności miodu Manuka MGO
 • druga sprawa na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to zabezpieczenie nakrętki.
  Podobnie jak w innych produktach spożywczych np sokach, nakrętka posiada dolne zabezpieczenie, które przy pierwszym odkreceniu zostanie zerwane. Jesli otrzymałeś miód manuka z zerwaną plombą nakrętki to znaczy, że miód był otwierany. 
  zabezpieczenie nakrętki miodu manuka MGO
 • słoiczek miodu powinien posiadać zawieszkę z certfikatem, która jest dołączona od producenta do każdego słoiczka.
  zawieszka z certfikatem MGO
 • po odkreceniu nakrętki każdy miód manuka MGO posiada papierowe zabezpieczenie przyklejone do słoiczka tak by niemożliwe było dotarcie do zawartości bez zerwania plomby zabezpieczającej.
  naklejka zabezpieczająca miód manuka
  oderwane zabezpieczenie miodu manuka MGO

Koszyk  

produkt jest pusty